keyboard_capslock

0506 766 02 50

Süvari Mah. 1544 Cadde No:20/B Etimesgut / ANKARA
ZONGULDAK POLİÜRETAN ENJEKSİYON : Kg İlaçlama | Ankara Dezenfekte Firmaları

 Poliüretan Enjeksiyon:

Betonarme elemanlarda çeşitli sebeplerden ötürü oluşmuş olan çatlaklardan su ve benzeri sıvılar gelebilir. Bu tür sorunlarda çatlağa poliüretan esaslı reçineler enjekte edilerek çatlak doldurulur. Çatlağa enjekte edilen poliüretan, sıvı ile temas ettiği noktada hacminin 30 katı şişecek ve çatlak veya beton gözenekleri içerisindeki su yolu tıkanmış olacaktır.

Genel Bilgi:

Poliüretan esaslı, su ile reaksiyona giren, iki bileşenli, solvent içermeyen poliüretan prepolimeridir. Su ile temas halinde hacimsel olarak 30 kat cıvarında genleşerek betonun içinde izolasyon oluşturan suyun betonun diğer tarafına geçmesini önleyen köpük oluşturur. Kalıcı olarak esnek olan bu izolasyon köpüğü hareketli, ıslak ve su taşıyan çatlakların su yalıtımında kullanılır. Reaksiyon başlama süresi su ile temas ettikten sonra takriben 30 saniyedir, şişme süresi takriben 60 saniyedir. Oluşan köpüğün takriben 120 saniye sonunda yapışkanlığı sona erer.

Kullanım Alanları:

Su taşıyan çatlakların yalıtımında, Hareketli çatlakların yalıtımında, Soğuk derzlerin yalıtımında, Su depolarında, Yüzme havuzlarında, Asansör kuyularında, Tünel ve yer altı depolarında, Bodrumların içten yalıtımında ve benzerlerinde su yalıtımı için kullanılır.

KG GRUP İLAÇLAMA VE YALITIM; Metro, tren, karayolları tünelleri yeraltı yapılarında, su havuzlarında, su tanklarında, barajlarda, bodrum katlarında kullanılan poliüretan enjeksiyon özel izolasyon uygulama sistemidir. 


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ