keyboard_capslock

0506 766 02 50

Süvari Mah. 1544 Cadde No:20/B Etimesgut / ANKARA
Çıyan : Kg İlaçlama | Ankara Dezenfekte Firmaları
 Boy: Genelde bina çevrelerinde görülen türleri 5 cm
Renk: Türlere göre kahverengi ve turuncu-kahverengi. 
3–10 cm büyüklüğünde 2-8 mm eninde yassı halkalı etrafında 17 çift anteni olan zehirli canlılardır. Gündüzleri evlerin nemli, loş ve karanlık yerlerinde, taş altlarında, deliklerde gizlenirler. Geceleri dolaşır, böcek ve solucanlar ile beslenir, insana saldırmazlar. 
"Çıplak ayakla dolaşırken, terlik, ayakkabı giyerken sokarlar. Isırdığı yerde bir birine benzeyen iki tane koyu renkte iz görülür ve örümcekteki gibi zehirlenme belirtileri ortaya çıkar." 
Rutubetli alanlarda yaşayan yırtıcı (predator) haşerelerdir. Böcek ve örümcekleri geceleri avlayarak beslenirler. Kırkayakların her vücut segmentinde iki çift ayakları olmasına karşılık, çıyanların bir çift ayakları olması bu iki türün ayırt edilmesini sağlar. Çok uzun ayaklarıyla tanınan ev çıyanları hariç, nadiren iç mekanlarda görülürler.
Dış alanlarda, toprakla teması olan rutubetli ve korumalı yerlerde yaşarlar. İç alanlarda, süpürgeliklerde, kapı ve pencere aralarında, bodrum ve garaj gibi mekanlarda da duvarlarda yürürken görülürler.

çiyan ilaçlama  (yumurtası):

Diğer böcek ve haşerelerde de durum aynıdır.

Yumurta kuluçka dönemlerini takibe almadığınız sürece ölenlerin daha fazlası yeniden doğacak ve bu seferde bağışıklık sistemleri güçlenmiş olacak.

Çünkü doğal ortam dış etken saldırılarına karşı koyacak şekilde  yumurtalara savunma kodlamaktadır. Buda böceğe bağışıklık kazandırmaktadır.

Böcek ilaçlama da TGO GRUP  ankara ilaçlama firması, ilaçlama ve kokusuz ilaçlamada %100 garantili ilaçlama yapma bilincinde Ankara halkına hizmet vermekte olan köklü bir kuruluştur.


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ