keyboard_capslock

0506 766 02 50

Süvari Mah. 1544 Cadde No:20/B Etimesgut / ANKARA
Alman Hamam Böceği : Kg İlaçlama | Ankara Dezenfekte Firmaları

  Boy: 1.50 cm
  Renk: Açık sarımsı kahverengi
Davranışları Tüm hamamböcekleri arasında en hızlı üreyen türdür. Her yumurta kapsülünde 24-48 arasında yumurta bulunur ve nimfler uygun şartlarda 45 günde ergin hale gelir. Bir çift alman hamamböceği bir sene içinde 35.000 yavru üretebilir.

  Yaşam Alanları Konuttan restorana, fabrikadan gemiye her ortamda yaşarlar. Konutlarda, yiyecek ve suya yakın olmak amacıyla genellikle banyo ve mutfaklara yerleşirler. Zamanlarının yaklaşık %80’lik kısmını yarık ve çatlaklarda dinlenerek geçirirler.

Böcek ilaçlama Yöntemleri:

İlaçlama yöntemleri böceğin cinsine ve mevsimine göre uygulanır.

Böcek ve haşerelerin üreme takvimi yumurtlama evreleri ve yumurta çatlama süreleri dikkate alınmadığı taktirde böcek ve haşere ilaçlamada kesin sonuç elde edilemez.

Bu nedenle tgo grup ankara  böcek  ilaçlama şirketi tarafından böcek ve haşerelerin yumurtlama zamanı, yumurta çatlama zamanı takip edilir ve üreme fırsatı olmayacak şekilde ilaçlama yapılır.

Yaşam alanına böcek ve haşere girmeden, yuvalanmadan yapılan ilaçlamada bu önemli değildir. Böcek ve haşere ilaçlaması yapılan böcek ve haşere girmemiş

Hamam  Böceği  İlaçlaması  Nasıl Yapılmalı:

Böceklerin ilaçlanmasında kullanılan ilaçlar, böcek türüne göre seçilmeli ve tercih edilmelidir.

Böcek ilaçlama yapılırken böcek sirkülasyonunun en fazla olduğu, böcek yoğunluğunun en fazla olduğu yere göre yapılmalıdır.

Bilinmelidir ki böcek ilaçlama işi yapılırken zararlıya yapılan uygulama evde yaşayanların sağlıklarını tehlikeye atılmamalıdır.

Mutlaka böcek ilaçlama, yapılırken profesyonel destek alınmalıdır.

Profesyonel Ankara Böcek ilaçlama firmaları bu konuda size gerekli bilgi ve desteği verecektir.

Böcek ilaçlama böceğin türüne göre ilaçlama yöntem, usul ve kaç defa olacağı programlanmalıdır.

Hamam Böceği İlaçlaması yapıyorsanız; hamam böcekleri ni en basit şekilde  böceğin rengine göre türlendirebiliriz.

Kahverengi hamam böceği, siyah hamam böceği, koyu kahverengi hamam böceği olarak.

Her üç hamam böceği türünde çoğalma yumurta ile olur.

Üremelerini engellemediğiniz sürece hamam böceklerini yaşam alanlarınızdan uzaklaştıramazsınız.

Önce üremeyi yavaşlatacak ve sonra üremelerini tamamen ortadan kaldıracaksınız ki kurtulabilesiniz.

Hamam Böceklerinde Yumurta dönemleri;

böcek ilaçlama işleminde yumurtlama evreleri önemlidir.

İlaçlama evresinde ilaçlama gerçekleştiğinde hareket halinde olan böcekleri, böcek yavrularını yok ettiniz.

Bu böceklerin yumurtaları ilaçlamayla ölmez.

Doğal korumada olduğu için yumurtalar yaşar ve zamanı gelince çatlar ve doğar. Yaşam alnına yeniden gelirler ve beslenmek için eskisinden daha çok miktarda alana yayılırlar.

Bu nedenle, böcek ilaçlama işinde böcek hakkında üreme şekli ve yumurta kuluçka zamanlarını takip etmek önemli.

 Nasıl çoğalır ve zamanla nasıl yayılırlar ?

Taşınmadan önce yeni evinizi mutlaka ilaçlama yaptırınız. Böcek ilaçlama, yaptırmak için evde böcek olması gerekmiyor. Evinizde böcek varsa çözüm çok uğraştıran bir süreçle devam eder; ama böcek, yokken ilaçlatmak çözüm demektir. Eviniz boş iken ilaçlatmanın faydaları nelerdir bir bakalım;

Boş iken ilaçlatmakla sizden önce oturan kişi ve kişilerin bırakmış olduğu böcek ve haşereleri iyice ilaçlamış ve onlardan evinizi korumuş olursunuz.

Evinizin taşınması esnasında; Nakliye hizmeti aldığınız nakliye aracının önceki taşımalar esnasında böcekleri olan bir evi taşımadığı ne malum, Böceklerin ev eşyaları ile yeni eve hepsi gitmez, bir kısmı nakliye esnasında aracın köşe bucak, saklanarak burada kalırlar. Sizin eşyalara kaçak giren bir hamam böceği demek, evinizin yeni misafirleri demektir. İlaçlama yapılmış bir eve geldiğinde böcek veya haşere evde üremeye fırsat bulamadan ya kaçacak ya da ölecektir. 

Yeni eşya aldığınız mağazalarda eşyalar depolarda;  Ambalajında kolilerde saklanır, Mağazanın vitrininden getirilmez. Bu depolarda yeterince ilaçlama yapılmadıysa ve ilaçlamaya önem verilmiyorsa haşere ve böceklerin yaşaması için ideal ortam olan depolarda gerekli tedbir ve önlem alınmadıysa böcekler yeni evlerinde ilaçla karşılaşacak ve ölecek ya da uzaklaşacaktır.

Hamam böcekleri karton kolilerin imalatında kullanılan tutkalı çok severler. Bu nedenle hep karton kolilerin kâğıtları arasındaki kat aralarına sığınırlar. Burası onlar için ideal olan hem sıcak hem de yeterince beslenme malzemesi ile doludur. Bu kolilerle bile evinize nakledilmiş olabilir.

Yeni evin pis su giderleri, kanalizasyon şebekeleri yeni olduğu için bu giderler oluşturulurken eski şebekeye bağlıdır. Bu eski şebekeye bağlama esnasında burada yerleşen hamam böceği veya diğer haşerelerin yuvalarını bozarak bağlamak zorunluluğu vardır. Yuvası dağılmış bir koloni milyonlarca böcek ve haşere demektir. Bunlar yeni yerleşim yeri ararken yeni tesisat kanalıyla sizin şebekenize de girecek ve hazır temiz bir ortama yerleşip üremek isteyecektir. İlaçlama, yaptırdığınız takdirde bu durumunda önüne geçmiş olacaksınız.

Yeni evinize taşınmadan ev daha boş iken böcek ya da haşere olmasa bile mutlaka böcek ilaçlama yaptırınız. Bu durumda nakliye esnasında size katılan haşere ve böceklerin evinize girmesini önlemiş olursunuz. mevsimsel ilaçlamanızı ihmal etmeyin . Böceği evinizde görmeden önce ilaçlama yaptırın.

Nakliyeden kaynaklanan böcek sorunları ;

Taşınma esnasında ev taşıma firmalarının araçlarıyla eşyaların arasına tesadüfen giren bir kaç hamam böceği bir süre sonra binlerce hamam böceği olarak evinizde görülmeye başlayacaktır.

Nakliye firmaları taşıma işlerini yaparken farklı adreslerden farklı mekanlardan sürekli eşyalar taşımaktadırlar.

Bu firmaların taşınma işlerini yaparken evlerde bulunan böcek ve haşerelere dikkat etmeleri mümkün olmaz.

Onların işi doğal olarak ev eşyalarını bir yerden bir yere taşımaktır.

Bu taşıma işini yaparken taşıma yük aparatları ne kadar temiz ve düzenli hijyenik olursa olsun bir şekilde taşınan evin istenmeyen ortağı hamam böcekleri eşyaların içerisinde nakliye aracına binmektedirler.

Bu normal olarak buzdolabı motorunda, bulaşık makinasının motoru veya içerisinde veya çamaşır makinasının motorunda veya fırının içerisinde bir şekilde nakliye aracına binecektir.

Taşınma esnasında eşyalardan kaçan bir kısım haşere nakliye aracının içerisinde bir yerlere saklanacaktır.

Sonraki evlerin taşınması esnasında da buradan yeni eşyaların içerisinde evinize konuk olacak bir süre sonrada siz konuk haline geleceksiniz. Çünkü onlar çoğalıp çoğunluğu ele geçirecekler. Buda sağlık ve hijyen ortamlarının yok olması anlamına gelmektedir.

Bunun yanında eşya taşıma firmaları aynı zamanda depolama hizmeti de vermektedirler.

Bir depoda onlarca evin eşyası tertipli ve düzenli olarak birbirinin yanında depolanmaktadır.

Eşyalar evlerden olduğu gibi alınmakta ve depolara götürülmektedir.

Düşünün öyle eşyalar depolamaya veriliyor ki bu eşyaların arasında çay, şeker, gıda konserve,kuru bakliyat saklanmış kasalar ve sandıklarda mevcut.

Depolara eşyalarla giden hamam böcekleri bu gıdaları bulmakta ve bir şekilde bu gıdalarla beslenmektedirler.

Bu depoda çoğalan hamam böcekleri depoda saklanan tüm eşyaların içerisine girip çıkarak yerleşmektedirler.

Depolarda zamanı dolan eşyalar evlere taşınırken koloninin önemli bir kısmı da evlere taşınmaktadırlar.

 


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ