keyboard_capslock

0506 766 02 50

Süvari Mah. 1544 Cadde No:20/B Etimesgut / ANKARA
Akaryakıt Tank Temizliği : Kg İlaçlama | Ankara Dezenfekte Firmaları

 

Akaryakıt Tank temizliği; özel olarak tasarlanmış hava tahrikli ‘temizlik ünitesi’ adı verilen bir ekipman vasıtası ile tankın tabanında biriken mikrobiyolojik yapılar, tortu, serbest su, emülsiyon gibi istenmeyen oluşumların tanktan arındırma işlemidir. Çıkan atıklar atık ayrıştırma makinesi ile ayrıştırılıp, ağzı kapalı metal variller içerisinde akaryakıt istasyonda güvenli bir alanda muhafaza altına alınır.

Yakıt tankeri temizlik aşamaları:

  • Eğitimli ve uzman personel tarafından, gerekli tüm emniyet tedbirleri alınarak yakıt tankının içindeki mevcut yakıt, tankerin boş gözüne görevlendireceğiniz görevli nezaretinde nakledildikten sonra tankın içinde kalan tortu tankerin diğer boş gözüne alınır.
  • Tankın içindeki  zararlı tortular tankın içerisine personel inerek  tamamen temizlenip mazot ile yıkandıktan sonra tankerin içindeki önceki çekilen temiz yakıt tekrardan görevli nezaretinde temizlenmiş tanka nakledilir.

 

 

       Akaryakıt tanklarında, zamanla yüksek neme bağlı olarak su oluşması ile tankların içinde oluşan bakteriler yakıt içerisinde üremeye başlar. Bu durum denetlenmezse su ve bakteriler ciddi  sorunlara yol açabilir. 

Tank Temizliği, satılan akaryakıt kalitesi açısından akaryakıt istasyonlarının  yılda  en az 1  defa periyodik olarak temizliği yapılması gerekir.Yapılan bu işlem ile akaryakıt tanklarının dibinde biriken tortu-su ve akaryakıt curufu temizlenmiş olur.Tank temizliği bu işte uzman personel tarafından tank temizliğine uygun ex-proof makinalar ile yapılmalıdır.Bu işlem  periyodik tank temizliği  diye adlandırabiliriz.


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ